Predbehni rodiča

23.10.2017

Od začiatku októbra sa opäť podieľame na organizovaní plaveckého kurzu pre deti v Ratiškoviciach. Je to už asi štvrtý kurz, na ktorom sa zúčastňujú naše deti. Pôvodne sme chceli aby sa deti zdokonalili v plávaní v Skalickej plavárni, ale pretože taká nebola ;o)))) tak sme hľadali iné možnosti. V Ratiškoviciach majú nielen plaváreň a tak sme si objednali plaváreň a inštruktorku a našli sme v okruhu známych ľudí, ktorí mali takisto záujem nechať deti zdokonaliť v plávaní. 

Kurz je určený pre začínajúcich detských plavcov, ktorí sa počas 9 lekcií zdokonaľujú v plaveckých schopnostiach, štýloch aj v priatelení s vodou. Počas ich výcviku môžu časť bazénu využívať rodičia pre plávanie a urobiť tak niečo pre svoje zdravie. Posledná desiata hodina je kontrolou schopností detí v podobe štafety detí proti rodičom. Prvýkrát nechali rodičia deti vyhrať, ale po treťom kurze už vo väčšine prípadov rodičia ťahali za kratší koniec (aj keď si deti nezvolili obľúbené rodičovské štýly ako je znak ;o) 

Pôvodne sme organizovali dva kurzy - jesenný a jarný, ale pri veľkom počte nových účastníkov aj ďalších záujemcov uvažujeme o zavedení tretieho kurzu  január - marec

 Max. počet detí 16, cena 50€ za dieťa (rodičia detí plávajú zdarma) v cene prenájom plavárne a platba pre paní inštruktorku.