Burza "dovolenkových" kníh

23.10.2017

Po lete si Rasťo vymyslel akciu najmä pre ženu. Po lete sa po dome povaľovalo viacero kníh, ktoré síce boli zaujímavé a do niektorých sa aj začítal, aj keď to boli skôr ženské príbehy, ale do knižnice ísť nemuseli. A keďže stroje na čítanie, ktoré má doma (jeho dievčata) vyžadovali nové a nové zdroje "energie" napadlo ho, že by bolo dobré vymeniť knihy, ktoré si už prečítali za iné "second handové". Tak vznikla ídea burzy dovolenkových kníh. 

Pôvodne sme ju plánovali na september, ale tento termín sme vôbec nestíhali pripraviť. Takže napokon padol termín na 14.októbra 2017. Rasťo začal masívne pripravovať veľké aj malé letáčiky a napokon sme vylepili aj plagáty. 

Hodnotenie? Očakávali sme viac ľudí, ktorí ponúknu knihy aj takých, ktorí si knihu kúpiť prídu. Kníh sme mali dosť a zaplnili sme nimi skoro celú plochu, ktorú sme mali k dispozícii, ale asi tak 1/3 nezodpovedala pôvodnému zámeru. Nuž možno sme na tom nezarobili, ale strávili sme príjemné dopoludnie diskusiami s priateľmi a veľa vecí ohľadom propagácie a presadzovania myšlienok sme si overili. 

Budúcnosť? Z pohľadu komerčného sme sa takáto akcia možno neoplatí. Ale my sme kultúrni ľudia a  nerobíme veci iba pre peniaze (keby sa dalo bez nich žiť, tak by sme to nerobili vôbec pre peniaze ;o). Takže stále veríme, že ak zopakujeme burzu bude mať väčší ohlas a odozvu. Zatiaľ plánujeme opakovanie pred a po lete. A keď bude väčšia odozva vrátime sa späť aj s myšlienkou literárneho klubu. 


Informácie k burze sú na tomto mieste v archíve

Galéria fotografií z burzy je tu